formáty přípěvků

Jaké formáty příspěvků obsahuje Divi šablona

Když píšete příspěvek do blogu, můžete si vybrat ze šesti různých formátů příspěvků. Základní, Video, Audio, Citace, Galerie a Odkaz. Každý z těchto formátů se zobrazí ve výpisu příspěvků jinak, vždy s důrazem na vybraný typ a obsah.

Při psaní příspěvku ve WordPress administraci si formát příspěvků můžete vybrat v boxu Formát, kde je seznam všech upravených designů příspěvků, které Divi šablona podporuje.

Formáty příspěvků

Formáty příspěvků

Jak archivy s použitými formáty příspěvků vypadají si můžete prohlédnout na demo stránkách:

Použití formátu příspěvku Video

Vybráním formátu příspěvku Video, se zobrazí v horní částí příspěvku video. Zároveň se zobrazí na místě náhledového obrázku v přehledu příspěvku a nahradí jej. Video se vybere z obsahu editoru, takže jediné, co je potřeba, je ho tam vložit. Šablona automaticky použije první video, které v obsahu najde. Vložení videa uděláte například zkopírováním a vložením odkazu videa z Youtube. Pokud chcete vložit video vlastní, použijte k tomu tlačítko Mediální soubory.

Formát příspěvků Video

Formát příspěvků Video

Použití formátu příspěvku Audio

Výběrem možnosti Audio se v hodní části příspěvku zobrazí audiopřehrávač. Zároveň se zobrazí na místě náhledového obrázku v přehledu příspěvku a nahradí jej. Audiopřehrávač bude obsahovat první audio soubor, který se nachází v obsahu příspěvku. Pro vložení souboru použijte tlačítko Mediální soubory nad editorem. Jakmile audio soubor přidáte do obsahu, šablona jej automaticky vybere. Zvukový soubor musí být nahraný při úpravě příspěvku.

Formát příspěvků Audio

Formát příspěvků Audio

Použití formátu příspěvku Citace

Formát příspěvku Citace zobrazí stylizovanou citaci v horní části příspěvku. Citace nahradí náhledový obrázek i v přehledu příspěvků ve všech archivech. Jakmile zvolíce formát Citace, šablona automaticky vybere první vložený citát v obsahu příspěvku a použije jej. Citaci v obsahu uděláte tak, že v panelu nástrojů v horní části editoru kliknete na ikonu Citace a citaci napíšete, nebo označíte text, který chcete naformátovat jako citaci a kliknete na ikonu.

Formát příspěvků Citace

Formát příspěvků Citace

Použití formátu příspěvku Galerie

Formát příspěvku Galerie zobrazí v horní části příspěvků galerii obrázků. Stejně tak ji zobrazí, ale jako slider, v přehledu příspěvků namísto náhledového obrázku. Jakmile zvolíte formát Galerie, tak šablona automaticky vybere první galerii, která je v příspěvku obsažena. Galerie se do obsahu vkládá přes tlačítko Mediální soubory, které se nachází nad edittorem.

Formát příspěvků Galerie

Formát příspěvků Galerie

Použití formátu příspěvku Odkaz

Formát příspěvků Odkaz zobrazí stylizovaný odkaz v horní části příspěvku. Stejně tak jej zobrazí v přehledu příspěvků namísto náhledového obrázku. Tento formát je vhodný pro sdílení krátkých informací. Jakmile zvolíte formát příspěvku Odkaz, šablona automaticky vezme první odkaz vložený do obsahu příspěvku. Odkaz do obsahu vložíte pomocí ikony odkaz v horním panelu nástrojů editoru.

Formát příspěvků Odkaz

Formát příspěvků Odkaz

NÁVODY | TIPY | NOVINKY

NÁVODY | TIPY | NOVINKY

Nechte si zasílat nové články o šabloně Divi přímo do e-mailu.

You have Successfully Subscribed!

Sdílej